За визначенням ВООЗ до фармацевтичних відходів відносяться ліки, що не відповідають вимогам якості або медичним стандартам. Це прострочені, невикористані, пролиті або заражені фармацевтичні засоби і препарати в твердому або рідкому стані, а також наркотичні засоби і невикористані вакцини.

До лікарських засобів, що не підлягають подальшому використанню, відносяться:

  • неякісні лікарські засоби, включаючи ті, термін придатності яких минув;
  • незареєстровані лікарські засоби, крім випадків, передбачених чинним законодавством України;
  • ліки, які постраждали від фізико-хімічного, біологічного або механічного пошкодження;
  • ліки з небезпечними властивостями, побічними діями;
  • фальсифікат, підроблена або неякісна продукція;
  • відходи виробництва і переробки фармацевтичної продукції.

За законодавством, такі препарати з моменту їх виявлення набувають статусу «відходів». Самостійна утилізація фармацевтичних відходів і препаратів є неприпустимою, оскільки дані речовини є токсичними, забруднюють ґрунт, воду і повітря, становлять загрозу для здоров'я людини і тварин. Небезпека полягає в першу чергу в тому, що дані матеріали містять активні речовини, здатні створювати непередбачувані з'єднання при взаємодії між собою.

До великих джерел утворення фармацевтичних відходів відносяться фармвиробники, установи охорони здоров'я, клініки для амбулаторних хворих, морги, патологоанатомічні відділення, медичні лабораторії, науково-дослідні інститути, бази доклінічних і клінічних досліджень, ветеринарні лікарні, центри переливання крові, служби швидкої та невідкладної медичної допомоги. До малих джерелами утворення фармацевтичних відходів можна віднести аптеки, ветеринарні аптеки, фармдістрібьюторов, санаторії, притулки для осіб похилого віку та інвалідів, косметичні та стоматологічні кабінети, фахівців з нанесення татуювань і голковколювання.

Компанія «УкрЕкоПром» надає професійні послуги зі збору, транспортування та утилізації фармацевтичних відходів на всій території України. Всі операції з утилізації фармацевтичних відходів супроводжуються онлайн-трансляцією і закриваються необхідними документами.