У наш час виробництво паперу, а також його утилізація вкрай негативно впливають на наше довкілля. По-перше, виготовлення нового паперу тягне за собою промислове забруднення. По-друге, макулатура - це основний компонент майже всіх звалищ, і навіть її переробка веде до забруднення через попереднє видалення чорнила. По-третє, серйозне питання вирубки лісу стоїть все так же гостро.

Щоб боротися з негативним впливом струменевого друку на навколишнє середовище, дослідники з Каліфорнійського університету, університету Шаньдун в Китаї та Національної лабораторії Лоренса Берклі винайшли новий тип паперу, друк на якому відбувається за допомогою світла. У світлопечатному папері використовуються наночастинки, які змінюють колір хімії, що застосовується у вигляді тонкого покриття на різних поверхнях. Використовувати її можна неодноразово (до 80 разів), а видалити надрукований текст можливо за допомогою підігріву паперу до 120 градусів за Цельсієм.

Підхід використання здатності колірної комутації деяких хімічних речовин при впливі світла раніше стикався з такими проблемами, як висока вартість, токсичність і труднощі нанесення покриття на звичайний папір. Але нове покриття не має даних проблем, воно складається з двох типів наночастинок: перші виготовлені з берлінської блакиті - нетоксичного синього пігменту, що знебарвлюється при отриманні електронів; для других використовувався діоксид титану, який здатний прискорювати хімічні реакції при впливі ультрафіолету.

Вчені вважають, що процес друку буде досить недорогим, особливо якщо говорити про промислові масштаби. І вже вони замислюються про методи реалізації повнокольорового друку, а також над створенням лазерного принтера для друку на перезаписуваному папері.