До приходу весни залишилося зовсім мало часу. Ця пора пробудження природи нікого не залишає байдужим. Але саме вона і є сприятливою для виживання багатьох вірусів і мікробів. Тому що може бути краще з настанням весни очистити свій будинок від зайвого сміття, який не тільки займає простір, але і здатний нашкодити вашому здоров'ю. Ми розповімо про топ-6 найбільш поширеного домашнього мотлоху, від якого необхідно позбутися негайно.

 

1. Старі пластикові контейнери.

Зверніть увагу на свої старі контейнери для харчових продуктів. Негайно позбавляйтеся тих, які виготовлені з ригідної пластмаси, що негативно впливає на здоров'я людини. Визначити такі контейнери допоможе маркування «РС» - саме так позначається складний поліефір вугільної кислоти та фенолів із групи заборонених для використання на кухні термопластів. А в особливій групі небезпеки знаходяться надломлені контейнери.

 

2. Стара косметика.

Чим можуть бути небезпечні засохла туш, пудра, помада з вичерпаним терміном придатності? Все просто. З поверхні шкіри або навколишнього пилу бактерії потрапляють, наприклад, в пудреницю або флакончик із тушшю. Там для них цілком благодатне середовище для проживання та розмноження. Так що подальше використання такої косметики вже здатне завдати шкоди вашій шкірі, навіть якщо на вигляд вона здається ще придатною.

 

3. Освіжувачі повітря.

Практично в складі всіх освіжувачів повітря є фталати, які сприяють стійкості аромату в повітрі. Але було доведено, що ці хімічні речовини негативно впливають на репродуктивну функцію людини та на розвиток дітей. Погодьтеся, навіть самий розкішний аромат не вартий такого ризику. Завжди можна використовувати природні освіжувачі в будинку, як сушені квіти і трави. А якщо регулярно підтримувати чистоту, то і зовсім освіжувати повітря буде не потрібно.

 

4. Давно залежані спеції.

Наполегливо рекомендуємо позбутися залежалих спецій. Вони - пряма загроза потрапляння інфекції в організм. До того ж з часом все аромати вивітрюються, і надати їжі бажану пікантність просто не вийде. А ось патогенними мікроорганізмами в формі цист і капсул свою страву розбавите, і не врятує навіть термічна обробка. Ось так!

 

5. Старий сонцезахисний крем.

У всього є свій термін придатності. А якщо мова йде про сонцезахисні креми, то необхідність його відстежувати зростає в рази. Справа в тому, що з часом розпадаються компоненти, що відображають ультрафіолет і захищають шкіру від його впливу. З цього моменту крем перестає бути сонцезахисним і покладати на нього надії не варто.

 

6. Губка для миття посуду.

Цікавий факт: губка для посуду - це один з найбільш забруднених мікробами предметів у вашому будинку. Це не просто припущення, були проведені дослідження американським доктором Doyle Tierno. Складно усвідомлювати, що губка для миття посуду містить більше патогенних мікроорганізмів, ніж ганчірка для підлоги. Щоб уникнути активного розмноження бактерій, для миття посуду потрібно використовувати бавовняний відріз тканини. На ній бактеріальні агенти звичайно теж будуть збиратися, але в тканині немає такої кількості пір, як в губці, а саме в них бактерії відчувають себе особливо «затишно».