Справжня ціна моди

Хто вважає, що ця тема стане близька тільки модницям-дівчатам, не проходьте мимо! Ця тема стосується кожного з нас. Адже нам усім нав'язують думку про те, що важливо дотримуватися моди, щоб бути успішною людиною. Але це всього лише хід маркетологів, які займають сегмент fast fashion (з англ. - «швидка мода»). Дане явище передбачає виготовлення неякісних одноразових речей і трендів, що швидко замінюють один одного. Логічно припустити, що це веде до надспоживання товарів текстильної промисловості. А давайте заглянемо всередину питання!

Кожен етап виробництва одягу шкідливий для навколишнього середовища. Тільки за обсягами споживання води текстильна промисловість стоїть другою після сільського господарства. А уявіть, що на неї щорічно припадає 10 відсотків викидів вуглекислого газу всієї планети. Хімічні речовини та барвники потрапляють у водоймища й отруюють все живе. З приходом «швидкої моди» ситуація в рази погіршилась та вимагає негайного вирішення.

Індустрія моди також славиться потогінним виробництвом, в якому використовується напівлегальна наймана праця. Найбільше таких виробництв налічують у Китаї, Камбоджі, В'єтнамі та Індії. Люди працюють за копійки в жахливих умовах, не маючи медичної страховки та декретних відпусток.

Рішення даної проблеми в одному: необхідно відмовитися від одноразових речей і виробляти міцний одяг, що буде завжди підлягати ремонту та подальшій переробці. Для цього модні бренди повинні переглянути свою бізнес-модель. А кожен з нас повинен усвідомити, що справжнє щастя не в речах, а тим паче не в їх кількості! Любіть природу, любіть один одного! ..