#Екологіяпочинаетсязтебе

Кожен, хто стикається з проблемами впливу людини на навколишнє середовище. задається питанням, а що можу зробити я?

І перш ніж розібратися з питанням, поспішає відповісти: «Я всього лише маленька людина на великій планеті, і за мене має все вирішувати держава, тільки воно може допомогти у вирішенні таких глобальних проблем як екологія. Від мене нічого не залежить ... »
Забудьте! Це не так, кожен, хто живе на цьй маленькій блакитній кулі, може внести свій вклад в збереження природи. І для цього не потрібні колосальні проекти, захмарні суми і безліч зусиль.

Екологія починається з малого.

Для початку, купуйте енергоефективну побутову техніку, з відповідним маркуванням А, А +, А ++.

Не забувайте, що побутова техніка, випущена 15-20 років тому, споживає вдвічі більше електроенергії, ніж сучасні моделі.

Давайте «відпочинок» вашої робочої станції (комп'ютеру, ноутбуку або планшету). Перемикайте його в режим очікування кожного разу, коли перериваєте роботу. Після виключення комп'ютера виймайте вилку з розетки.
При виборі нової техніки, пам'ятайте - плоскі монітори і ноутбуки споживають вдвічі менше електроенергії, ніж монітори з електронно-променевими трубками і стаціонарні комп'ютери.

Кожен раз, коли ви йдете з дому ваші Wi-Fi системи, телевізори, стерео системи, комп'ютери і багато інших приладів живуть своїм життям, а саме споживають електроенергію. За рік на лічильнику може набігти значна сума, так як використовувана електроенергія при роботі побутових приладів в «сплячому» режимі істотно не відрізняється від робочого режиму.

Дане правило дійсне і для зарядних пристроїв. Вони споживають електроенергію, навіть коли не використовуються за призначенням. Іноді ви можете в цьому переконатися, відчувши, що зарядний пристрій, підключений до розетки, нагрівається. Щоб цього не відбувалося, відключайте прилади з розетки, коли вони не використовуються, або використовуйте «розетки-пілоти» з кнопкою повного відключення електроживлення.
Використовуйте компактні енергозберігаючі лампи. Вони споживають в 3-5 разів менше електроенергії. Які б лампи ви не використали, вимикайте світло, коли в ньому немає необхідності.

Енергозберігаючі лампи містять ртуть, тому їх не можна викидати разом з іншим сміттям.