Закінчення теми поводження із побутовими відходами

Не замислюючись про наслідки тієї чи іншої дії, можна значно спростити собі життя. Але це вибір слабких і малодушних ... Ми повинні розуміти, яка ціна наших вчинків. Йтиметься про, як може здатися, нешкідливі відходи, які утворюються у кожної людини!

Кожний раз, виявивши в аптечці прострочені ліки, виникає бажання змити їх в туалет або викинути в сміття. А робити цього не потрібно. Викинуті ліки отруюють ґрунт і воду хімікатами, подібно до дії використаних батарейок. Таке сміття, як порожні баночки аерозольної фарби, дезодорантів, освіжувачів повітря, лаків для волосся, краще здати на переробку. Вони містять небезпечні для навколишнього середовища гази та хімічні рідини, а також дуже вибухонебезпечні. Слід зазначити, що дані зручні в побуті пристосування мають небезпеку не тільки по завершенню свого терміну використання, але з самого початку є екологічною загрозою для захисного екрану Землі. Аерозольні упаковки заповнені хімічно інертними фреонами, які не руйнуються водою, але під дією променів із певною довжиною хвилі утворюють хлор. Хлор у свою чергу розкладає озон і як наслідок з'являються дірки в озоновому шарі, який захищає все живе від небезпечного ультрафіолету. Кращим рішенням буде зовсім не користуватися засобами в аерозольних флаконах.

Домашня електроніка та комп'ютери також відносяться до небезпечних відходів. Вони містять такі речовини, як ртуть, свинець, кадмій, берилій і бромовані вогнестійкі добавки. Не кажучи вже про такі цінні рідкісні метали, як золото, срібло та платина. Не можна викидати в своїй первісній формі лаки та клеї. Або дайте їм повністю висохнути перед цим, або ж віднесіть до центру утилізації побутових відходів.

Навіть масово розповсюджена шкідлива звичка - паління становить величезну небезпеку для тварин і людей. Згідно з підрахунками, щорічно з 6 трильйонів випалених у світі цигарок більше 4,5 трильйонів викидаються курцями на землю. Так до ґрунту, а потім і у воду потрапляють нікотин і канцерогени. А токсичність тютюнового диму приблизно в чотири рази перевищує шкідливий вплив вихлопних газів автомобіля. Є над чим замислитися, чи не так?

Україна зараз тільки на самому початку шляху усвідомленого поводження із відходами. Але допомогти своїй країні та своєму місту не потонути в смітті може кожен. Станьте прикладом для всіх в ім'я збереження природи!