У продовження теми усвідомленого поводження з відходами ми розповімо, в чому небезпека викинутих запальничок, скляних градусників, поліетиленових пакетів та інших побутових «дрібниць».

Частково використані або бутанові запальнички необхідно здавати в спеціалізовані центри утилізації побутових відходів. Адже настільки поширені пластикові запальнички навіть із малим вмістом пального легко запальні. А загоряння відходів загрожує викидом у повітря токсичних речовин.

Про те, що скляний градусник містить ртуть, і говорити не варто. Це відомо всім! Один градусник містить в собі близько 500 міліграмів ртуті, яка є смертельно небезпечною для здоров'я.

Викинуті поліетиленові пакети практично не розкладаються. Для цього процесу повинно пройти як мінімум 500 років. Але з шаленою кількістю щорічного використання пакетів планета може просто «потонути» в поліетилені. Ця кількість систематично вбиває близько мільйона птахів і незлічимі косяки риб. У ряді країн використання поліетиленових пакетів в якості побутового пакування обмежено або заборонено через такі згубні наслідки. Щоб не сприяти цим наслідкам, намагайтеся брати їжу в паперових пакетах і носити з собою в магазин тканинну торбу.

Аналогічна ситуація і з пластиковими побутовими відходами. Щорічно близько 300 тис. тонн пластикового сміття потрапляє в моря та океани. В них великі фрагменти поступово розпадаються на дрібні яскраві шматочки, які приймають за їжу та з’їдають морські мешканці та птиці. Останні часто приймають плаваючі пляшки, запальнички та інші предмети за рибу, ковтають їх самі та приносять в якості корму своїм пташенятам. Це звичайно призводить до їх загибелі ...

Поводження з відходами, що несуть небезпеку навколишньому середовищу, - справа совісті кожного. Але пам'ятайте: наша місія - зберегти природу для майбутніх поколінь!