Одним з поширених міфів в питаннях екологічної проектної документації та поводження з відходами є той факт, що декларацію про відходи потрібно робити один раз. Керуючись даними міфом, деякі компанії знаходяться в примарною безпеки, вважаючи, що зроблена раніше декларація звільняє їх від відповідальності і проблем в подальшому.


Насправді відповідно до Закону України «Про відходи», ст. 17 (частина 2) суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить до утворення відходів, для яких ПООО від 50 до 1000, зобов'язані щорічно подавати декларацію про відходи за формою і в порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України.


Також хочемо звернути увагу на одну суттєву зміну в порядку подачі декларації, яке вступило в силу в 2016 р, а саме: якщо суб'єкт господарювання має в своєму складі філії або інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, що здійснюють свою діяльність в різних регіонах (в межах певної адміністративно-територіальної одиниці) України, такий суб'єкт господарювання подає декларацію за місцем здійснення діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом.