Для початку розберемося що представляє собою Бентоніт.


Бентоніт - це природний глинистий мінерал, який має властивість розбухати при гідратації. В обмеженому просторі для вільного розбухання у присутності води утворюється щільний гель, що перешкоджає подальшому проникненню вологи. Це властивість, а також не токсичність і хімічна стійкість робить його незамінним у винному виробництві.


Що ж стосується бентонітової глини - це складаються в основному з мінералів групи монтморилоніту які мають високу сполучною здатністю, адсорбційної і каталітичної активністю. У виноробстві застосовуватися для прискорення освітлення сусла, виноматеріалів і стабілізації вин проти білкових помутнінь. У вигляді крупки або до порошкоподібного стану. Бентоніти задають в виноматеріал у вигляді 20% -ної водної суспензії. Після висвітлення сусло швидко відділяється від бентонітової осаду.


Хімічний склад бентонітових глин:

З'єднання

Частка

З'єднання

Частка

SiO2

58,25 %

MgO

3,62 %

Al2O3

14,27 %

P2O5

0,18 %

Fe2O3

4,37 %

S

0,14 %

FeO

0,5 %

K2O

1,2 %

Ti2O

0,36 %

Na2O

2,25 %

CaO

2,07 %

ППП

12,19 %

Зазначений вид відходів - бетонитовая глина для обробки вина - не включений в Жовтий перелік відходів.
У Зеленому переліку відходів є позиція «Відходи сільськогосподарського і харчового виробництва, якщо вони не інфіковані: винні опади». Але це не зовсім точне визначення. Фактично це вже вищевказаний бентонітовий осад або алюмосилікатний шлам. Даний вид відходу, згідно вищезгаданого документа, ставиться з 4 класу небезпеки. На даний вид відходу повинен бути розроблений технічний паспорт відходу, в якому позначені якісні та кількісні характеристики. Даний паспорт необхідно узгодити з Департаментом екології. А його розміщення має бути погоджено з органами СЕС (це було раніше), зараз є орган Держпродспожівнагляд (куди як структурний підрозділ входить і колишні працівники СЕС) .Вологість відходу не повинна перевищувати 85%, на полігон він повинен транспортуватися не в цистерні.


Якщо виникли питання - звертайтеся за номером (048) 714-86-67
Еколог компанії НПК «УкрЕкоПром» надасть вам професійну консультацію з питань класу небезпеки цікавлять Вас відходів.