Цього року в місті Чорноморськ Одеської області було розпочато збір небезпечних відходів від населення. Метою проекту, організованого Міською радою, є виділення із загального обсягу ТПВ двох видів небезпечних відходів - батарейок і фармацевтики.
 
Наша компанія стала партнером-утилізатором проекту. Ми здійснюємо вивіз зібраних небезпечних відходів і забезпечуємо їх подальше знищення та організовуємо процеси з утилізації. Нещодавно ми прийняли першу партію небезпечних відходів, зібраних в рамках проекту. Мешканцями міста за 5 місяців було зібрано майже 120 кг батарейок та 31 кг фармацевтичних засобів.
 
У місті наразі встановлено 10 спеціалізованих контейнерів для збору зазначених небезпечних відходів. Три з них - в сільських радах, 1 - в будівлі міськвиконкому, 3 - на об'єктах відділу освіти (ЗОШ №4, 7, Екологічний центр), 3 - на медичних об'єктах (лікарня, поліклініка, поліклініка в с. Олександрівка).
 
Відходи, які можна викидати в спеціалізовані контейнери:
  • батарейки всіх типів і розмірів, термін дії яких закінчився (лужні, літієві, сольові);
  • зіпсовані або пошкоджені батарейки всіх типів і розмірів;
  • використані або пошкоджені акумулятори від телефонів, фотоапаратів та інших побутових електроприладів;
  • неякісні лікарські засоби або лікарські засоби, термін дії яких закінчився (таблетки, мікстури, мазі, креми);
  • фармацевтичні препарати з пошкодженою упаковкою;
  • ліки, які постраждали від фізико-хімічного, біологічного або механічного пошкодження;
  • порожня упаковка від лікарських або косметичних засобів (блістери, флакони, ампули, тюбики).
Зазначений захід фінансується за рахунок коштів міського природоохоронного фонду. Наступного року виконавчим комітетом Чорноморської міської ради Одеської області планується розширити перелік відходів, що будуть передаватись нашої компанії на видалення та утилізацію.
 
 
04.12.2020