Епідемія коронавіруса вносить корективи в усі сфери нашого життя, в тому числі і в сферу поводження з медичними відходами. Через високий ризик зараження коронавірусною інфекцією відходи клінік, лікарень і стоматологічних кабінетів не можна утилізувати тим же способом, що й інші небезпечні відходи.

Держекоінспекція України планує перевірити всі фірми-утилізатори на предмет правильного знищення небезпечних медичних відходів, що утворюються в результаті діагностики та лікування COVID-19.

«Нещодавно ми зіткнулися з важливою проблемою. Пам'ятаєте історію з карантином в Нових Санжарах? Там постало питання, а що робити з медичним інвентарем, інструментами, аналізами крові і т.д., якщо вірус все ж діагностують. Хто повинен знищити/утилізувати всі ці небезпечні речі?» - задає питання на своїй сторінці в Facebook тимчасово виконуючий обов'язки голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов.

З метою глибше вивчити проблеми галузі і визначитися з тими, хто готовий утилізувати небезпечні медичні відходи, Держекоінспекція організувала 17 березня зустріч представників компаній-утилізаторів. Компанія «УкрЕкоПром» брала участь в минулій зустрічі і акцентувала увагу на важливості оперативного та комплексного реагування на ситуацію, що складається.

Щоб краще зрозуміти суть питання, давайте звернемося до досвіду Китаю, де епідемія йде на спад і гостре питання утилізації медичних відходів після контактів із зараженими коронавірусом було хоч і не відразу, але все ж успішно вирішене.

В епіцентрі епідемії, місті Ухань, обсяг медичних відходів зріс в кілька разів. Єдине в місті підприємство з утилізації медичних відходів не справлялося із збільшеним навантаженням. В результаті біля лікарень Ухані накопичувалися купи використаних медичних масок та інших засобів захисту.

Нелегке завдання утилізації медичних відходів було доручено компанії Wuhan Beihu Yunfeng Environmental Protection Technology. Фахівці цієї компанії застосовували особливий спосіб завантаження, при якому відходи поміщалися в барабанну піч і спалювалися при температурі 800-1000 градусів. Так проводилася безпечна утилізація величезного обсягу медичних відходів з усіх лікарень Ухань.

Важливо розуміти, що введення в країні навіть самого суворого карантинного режиму - це лише одна сторона медалі. При неправильному поводженні з клінічними відходами, що утворюються під час епідемії,  зберігається загроза поширення коронавірусної інфекції. На прикладі міста Ухань ми бачимо, що тільки комплексний підхід і взаємодія медичних установ і компаній-утилізаторів допоможе скоротити кількість заражених і зупинити епідемію.

Команда «УкрЕкоПром» у повному обсязі розуміє всю важливість правильної утилізації медичних відходів в тій ситуації, що склалася. В період епідемії від професіоналізму та рівня відповідальності всіх задіяних осіб і організацій залежить здоров'я і безпека наших громадян. Ми приймаємо виклик епідемії COVID-19 і готові до утилізації відходів всіх медичних установ, які проводять діагностику та лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією у всіх областях України. Наше власне виробництво з потужною сучасною піччю і використовуваними технологіями дозволять провести утилізацію відповідно до зрослих норм безпеки.

Ми також закликаємо всі лікарні, клініки і приватні медичні кабінети максимально відповідально поставитися до питання пошуку і вибору партнера з утилізації клінічних відходів. І це не питання вигоди або комерційної наживи в період епідемії. Це питання професійної етики та відповідальності за здоров'я і життя людей.

 

23.03.2020