20 червня в Києві відбулася зустріч представників бізнесу з президентом Володимиром Зеленським, під час якої обговорювалась велика кількість актуальних економічних і фінансових питань. Президент оголосив перелік пріоритетів в економіці, що складається з 10 основних пунктів:

☑️ Україні потрібен доступ до дешевих ресурсів, тому співпрацю з МВФ буде продовжено, щоб в наступні п'ять років скоротити борговий тягар країни.

☑️ Україна продовжить європейський курс.

☑️ Протягом 3-4 років країна повинна увійти в ТОП-10 рейтингу Світового банку за легкістю ведення бізнесу.

☑️ Україна повинна позбутися корупції і вивести економіку з тіні. Подолати корупцію допоможе запуск Антикорупційного суду.

☑️ Україні потрібно позбутися від непрофільних активів, тому оголошено курс на масштабну приватизацію.

☑️ Держава - це сервіс, який створює умови для роботи бізнесу. Україну очікує тотальна діджіталізація процесів, так звана "держава в смартфоні".

☑️ СБУ повинна позбутися функцій розслідування економічних злочинів. В країні з'явиться Державна служба фінансових розслідувань.

☑️ Потрібно скасувати заборони. По-перше, дозволити вільно розпоряджатися своїм майном, а саме землею і валютою. По-друге, легалізувати азартні ігри.

☑️ Захистити конкуренцію і обмежити монополії. У тому числі в енергетиці, спростити підключення до електромереж.

☑️ Відновлення Донбасу. Інвестиції в інфраструктуру окупованих районів оцінюються в більш ніж 300 млрд грн. Інвестувати запропоновано власникам великого бізнесу та меценатам.

Серед порушених питань багато уваги приділили і екологічної ситуації в країні. На жаль, в цій сфері чимало проблем, які вимагають швидких і кардинальних рішень.

В ході зустрічі домовилися про створення робочої групи щодо їх вирішення. Щиро сподіваємося, що ця ініціатива принесе реальні позитивні зміни. У свою чергу компанія «УкрЕкоПром» буде пропонувати робочої групі свої експертні рішення та ідеї щодо питань поводження з відходами та екологічного обслуговування підприємств.

Екологія починається з тебе.

 

20.06.2019